Podsumowanie czerwca 2024 roku w Racji!

PODSUMOWANIE CZERWCA 2024 W RACJI

🔹 Spotkanie z książką poprowadzone przez Filip Wojtalik “Gospodarka socjalistyczna w Polsce, geneza, rozwój, upadek” – wszyscy byliśmy pod wrażeniem wiedzy naszego prelegenta, a dyskusja w trakcie i po jego wystąpieniu dodatkowo poszerzyła nasze horyzonty i przyczyniła się zarówno do lepszego zrozumienia ewolucji gospodarki socjalistycznej w Polsce jak też ogólnie – zwiększenia rozeznania w zakresie zagadnień historycznych, ekonomicznych i filozoficznych.

🔹 Sympozjum naukowe w Lublinie – we środę 12 czerwca na Wydział Politologii i Dziennikarstwa UMCS odbyło się I Sympozjum Naukowo-Praktyczne “Polityki Publiczne w Praktyce – Stan Obecny i Perspektywy”, w ramach którego z referatami o stanie i przyszłości polityk publicznych w Polsce oraz własnymi propozycjami reform wystąpiło aż pięciu naszych członków!

🔹 II spotkanie z sędziami, tym razem dotyczące sprawy Tomasza Szmydta – 12 czerwca odbyło się kolejne spotkanie eksperckie z udziałem zaprzyjaźnionych sędziów i doktorów prawa. Wspólnie przeanalizowaliśmy oświadczenia majątkowe oskarżonego o szpiegostwo sędziego T. Szmydta.

🔹 Obchody dnia dziecka w Łowiczu – 1 czerwca na muszli koncertowej w Łowiczu odbył się Miejski Dzień Dziecka organizowany przez Miasto Łowicz i Burmistrza Mariusz Siewiera. Członkowie stowarzyszenia Racja pojawili się by pomóc logistycznie w organizacji, a także by dać dzieciakom frajdę z zabawy.

🔹Wystąpienie w Akademia Sztuki Wojennej w ramach konferencji „Powszechna służba publiczna młodzieży” – 10 czerwca nasz Prezes Dawid Błaszkiewicz został zaproszony do Akademii Sztuki Wojennej, aby podczas konferencji “powszechna służba publiczna młodzieży” przedstawił swoją koncepcję Obywatelskiego Szkolenia Wojskowego, które opublikował na łamach portalu Obserwator Gospodarczy.

🔹Spotkanie poetyckie w Łowiczu z Borys Jakub Kopytnik – w restauracji Na Poddaszu Restauracja&Kawiarnia w Łowiczu odbyło się spotkanie z autorem Borysem Jakubem Kopytnikiem – Hazelwort G. James organizowane przez nasze stowarzyszenie. Poeta miał okazję przedstawić zgromadzonym swoją książkę “Ariergarda w pięciu cyklach” oraz porozmawiać ze zgromadzonymi ogólnie o poezji współczesnej.

🔹I. Konkurs Studencki Doktryn Polityczno-Prawnych „Zawsze bez wątpienia człowiek będzie rządzony” – organizowany przez SKN Doktryn Polityczno-Prawnych UŁ im. Josepha de Maistre’a, na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytet Łódzki. Zadanie jakie stało przed uczestnikami to napisanie krótkiego eseju zainspirowanego tytułowym cytatem z patrona. Zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć tę inicjatywę i wspomóc ufundowanie nagród – wraz z Centrum Myśli Polityczno – Prawnej im. Alexisa de Tocqueville’a i Europejskim Centrum Badań Ustrojowych UŁ.