Spotkanie z Borysem Kopytnikiem w Łowiczu!

28 czerwca w restauracji Na Poddaszu w Łowiczu odbyło się spotkanie z autorem Borysem Jakubem Kopytnikiem – J.G. Hazelwortem organizowane przez nasze stowarzyszenie zorganizowane przez Prezesa Okręgu Łódzkiego Jana Anyszewskiego.

Poeta miał okazję przedstawić zgromadzonym swoją książkę “Ariergarda w pięciu cyklach” oraz porozmawiać ze zgromadzonymi ogólnie o poezji współczesnej. Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze i liczymy, że już wkrótce uda nam się je powtórzyć na większą skalę i z poetami bezpośrednio należącymi do naszego stowarzyszenia. Bardzo dziękujemy za przybycie i za obecność na spotkaniu. Liczymy, że kolejne wydarzenia będą częściej i z równie doborowym towarzystwem!

J. G. Hazelwort, właśc. B. J. Kopytnik – publikujący pod pseudonimem anglofil i sartorialista, miłujący czarną herbatę. W swoim literackim debiucie “Ariergarda w pięciu cyklach” (2023), skupił się na rozebraniu postrzeganej przez siebie rzeczywistości na elementy takie jak psychika, społeczeństwo, otoczenie i oddziaływanie architektury na życie i tożsamość jednostki, problematyka relacji miłosnych i sformułował swoisty manifest literacki, stojący w kontrze do idei modernistycznej. Prywatnie interesujący się psychologią, historią, socjologią, kaligrafią i historią sztuki, dwudziestotrzyletni autor, dawniej udzielający się publicznie w ramach polityki młodzieżowej.

Ariergarda w pięciu cyklach – zbiór poezji z lat 2018–2023 będący pełną autorefleksji, liryczną podróżą przez problemy i realia lat 20. XXI wieku. To również fabularyzowana opowieść i próba sportretowania społeczeństwa, będąca zarazem manifestem skierowanym do każdego, kto utracił samego siebie i wiarę w otaczającą go rzeczywistość. Poza tematyką wierszy, uwagę zwraca konstrukcja tekstów, oddająca hołd historii europejskiej literatury. Wydanie zawiera, będące uzupełnieniem treści, fotografie.