Oskar Kosenda

Oskar Kosenda i Nowe Kształty w rozmowie o demokracji i katolicyzmie

W naszym gronie można spotkać szereg specjalistów. Jednym z nich jest student prawa Oskar Kosenda specjalizujący się w prawie konstytucyjnym, filozofii polityki, a także katolickiej nauce społecznej. Cieszy nas, że jego wiedza i doświadczenie są coraz szerzej doceniane.

Jakiś czas temu Oskar Kosenda opublikował na łamach naszego portalu felieton poświęcony relacji między wiernym, praktykującym katolikiem a systemem demokracji liberalnej, który obecnie panuje w Polsce. Konkretnie chodzi o tekst: Czy dobry katolik może być wiernym demokratą? [FELIETON]. Rozważał, czy nakazy i ograniczenia występujące w doktrynie Kościoła Katolickiego stoją w sprzeczności z zasadami demokracji liberalnej, czy wręcz przeciwnie, dopełniają się między sobą.

Redakcja Nowe Kształty dostrzegła tekst Oskara Kosendy i postanowiła przeprowadzić z nim rozmowę dotyczącą tych aspektów. Całość wywiadu mogą państwo obejrzeć poniżej. Zachęcamy gorąco: