Umówmy się na Polskę

Umówmy się na Polskę! Panel dyskusyjny 24.04.2024 r.

System polityczny i społeczny w Polsce wymaga zmiany? Tego samego zdanie jest profesor Antoni Dudek współautor książki „Umówmy się na Polskę”. Jako Stowarzyszenie postanowiliśmy przyjrzeć się proponowanym rozwiązaniom. Wiele z nich jest ciekawych i wartych zastanowienia się. Inne wypadają trochę gorzej.

Chcielibyśmy zaprosić Państwa na spotkanie dyskusyjne na temat propozycji zawartych w pracy profesora. Jest ich dużo i zakładają gruntowną przebudowę systemu politycznego w Polsce. Jednak z racji faktu, że nie wszystkie są idealne, stwierdziliśmy, że spotkanie na ten temat będzie bardzo dobrym ćwiczeniem logiczno-politologicznym dla każdego zainteresowanego tematem, a przede wszystkim studentów i badaczy nauk politycznych.

Zapraszamy bardzo serdecznie, aby w większym gronie podyskutować o naszym państwie i być może zaproponować własne rozwiązania. Wydarzenie będzie podzielone na dwie części:

• Przedstawienie tez i koncepcji zawartych w książce przez członka Stowarzyszenia Racja Pawła Igańskiego.
  • Dyskusja, rozmowa i przedstawienie alternatyw przez uczestników.

Paweł Igański jest członkiem naszego Stowarzyszenia i absolwentem Wydziału Politologii i Dziennikarstwa UMCS!

Zapraszamy już w przyszłą środę 24 kwietnia na Wydział Politologii i Dziennikarstwa UMCS do sali A.2.06. o godzinie 14:40!

Wydarzenia na Facebooku znajdziesz tutaj!