Wykład Arkadiusz Plewik

Wykład Arkadiusza Plewika: Prezydenci III RP – polityczny exodus

W sobotę (3 lutego) w całej Polsce odbyły się okręgowe etapy Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Podczas lubelskiego etapu uczniowie szkół ponadpodstawowych mieli okazję wysłuchać wykładu naszego sekretarza Arkadiusza Plewika.

W murach Wydziału Politologii i Dziennikarstwa odbył się lubelski okręgowy etap olimpiady. Po zakończeniu testu pisemnego, Arkadiusz Plewik przeprowadził wykład p.t. Prezydenci III RP – polityczny exodus. Podczas wystąpienia poruszył on wątek aktywności politycznej byłych prezydentów po zakończeniu sprawowania urzędu, a w przypadku Lecha Kaczyńskiego przeanalizował, jakie mogły być ewentualne scenariusze polityczne dla tragicznie zmarłego prezydenta. Poruszył również wątek losów dalszej politycznej kariery obecnej głowy państwa Andrzeja Dudy.

Wykład został wygłoszony na podstawie artykułu naszego sekretarza: https://stowarzyszenieracja.pl/prezydenci-iii-rp-polityczny-exodus/

Po raz kolejny mieliśmy okazję do szerzenia wiedzy o naukach politycznych, w tym przypadku o historii politycznej III RP. To jeden z głównych celów działalności naszego Stowarzyszenia.

Wierzymy, że dzięki takim wykładom jak ten stopniowo będziemy kształtowali świadomość społeczną i kulturę polityczną w Polsce, zwłaszcza u młodego pokolenia – powiedział Arkadiusz Plewik po zakończonej prelekcji.