Szkolenie z debatowania

Aby rozmawiać trzeba wiedzieć jak. Szkolenie z debatowania u Racji

Rozmowa jest podstawą nawiązywania wszelkich relacji międzyludzkich. Jest także niezbędna w drodze do konsensusu. Dlatego jako Stowarzyszenie chcemy, aby nasi członkowie wiedzieli, jak efektywnie posługiwać się tym narzędziem. Nasza organizacja co jakiś czas prowadzi warsztaty z debatowania na różnym poziomie zaawansowania. Aby nie wkradła się monotonia, staramy się dobierać różne rodzaje aktywności i ćwiczeń. Od wykładów po własną prezencję. Zapraszamy również najwyższej klasy specjalistów.

Ostatnio swoją obecnością zaszczyciła nas Pani doktor Ewelina Górka. Wybitny specjalista w dziedzinie retoryki oraz komunikacji społecznej. Pani doktor przeprowadziła wciągający wykład ze sztuki mówienia. Dzięki temu nasi członkowie mogli poznać w naukowy sposób podejście do komunikacji i sztukę argumentacji. Mamy ogromną nadzieję, że to nie był ostatni raz kiedy Pani doktor gościła na naszym wydarzeniu. Nie możemy doczekać się kolejnych okazji.

Drugą część wydarzenia poprowadził członek naszego Stowarzyszenia Paweł Igański. Jako weteran wielu zawodów debat oxfordzkich wprowadził naszych członków w jej tajniki oraz idee za nią stojącą. Bardziej sformalizowany styl dyskusji wymaga innego podejścia do zagadnienia i uczy reżimu czasowego, a także pracy zespołowej. Same debaty oxfordzkie są także idealnym ćwiczeniem do przełamania tremy. Jako Stowarzyszenie Racja na pewno podejmiemy się organizacji konkursu z nimi związanego.

Ostatnim punktem programu były krótkie ćwiczenia z argumentacji. Każdy z obecnych miał za zadanie wybrać zwierzę, które jego zdaniem najbardziej zasługiwało na wejście do Arki Noego. Później przed całą grupą należało przedstawić wyczerpującą argumentację swojego wyboru. Praktyka nawet w drobnych wystąpieniach pozwala obyć się ze stresem wystąpień publicznych. Dzięki temu w przyszłości nie będą stanowiły takiego problemu.