Archipelag Polskości. Stowarzyszenie Racja na jednej scenie z największymi organizacjami w Polsce

2 września w Teatr Palladium w Warszawie nasi członkowie: Aleksandra Czajka, Olgierd Dobrowolski, Krzysztof Karwowski i Marcin Szemraj przybliżali wszystkim zainteresowanym informacje o funkcjonowaniu naszej organizacji. Jako Stowarzyszenie zorganizowaliśmy stoisko z ulotkami i plakatami, które wykorzystywaliśmy podczas organizowanych przez nas wydarzeń. Cieszy nas, że wzbudziło bardzo duże zainteresowanie. Dzięki temu mogliśmy porozmawiać z wieloma ludźmi o naszej działalności.

Podczas wydarzenia zaprezentowany został spot promujący stowarzyszenie. Tuż po nim Prezes Dawid Błaszkiewicz w krótkim wystąpieniu podkreślił znaczenie jednostek, które dokonują przełomowych odkryć. Zwrócił również uwagę na rolę społeczeństwa, które tworzy warunki, dzięki którym poszczególne osoby mogą rozwinąć swoje skrzydła. Zachęcił również do wspólnego działania na rzecz dobra wspólnego.

Ponadto na scenie zaprezentowali się m.in. Forum Polskich Inicjatyw Lokalnych Brześcia i Obwodu Brzeskiego, Stowarzyszenie Wolnego Słowa, Fundacja Instytut Patrium, Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego Zamojszczyzna, Stowarzyszenie Polska Liga Obrony – Terytorialnej czy Fundacja Obowiązek Polski.

Na uczestników czekały występy artystyczne Norberta “Smoły” Smolińskiego, Zespół Regionalny “Mogilanie” oraz Kapela Turobińska. Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Patriotyzm i Wolność oraz Fundacja Historyczna im. Mariana Rejewskiego.

Spot: