Kultura barbarzyńska oczami Tacyta

Kultura barbarzyńska oczami Tacyta. Spotkanie już w środę 17 stycznia!

Historia jest jedną z najbardziej fascynujących dziedzin nauki. Dodatkowo praktycznie niezbędna również w innych biorąc pod uwagę, że opieramy się na dokonaniach poprzednich pokoleń. Dlatego postanowiliśmy zwrócić na nią więcej uwagi.

Nasz członek, Tomasz Basa, historyk zajmujący się rekonstrukcją antyczną postanowił podzielić się swoją wiedzą ze wszystkimi zainteresowanymi. Spotkanie „kultura barbarzyńska oczami Tacyta” ma na celu przybliżenie współczesnym antycznego spojrzenia na otaczający świat. Opisanie kultury szeroko rozumianych barbarzyńców tamtego okresu pozwoli obecnym zagłębić się w świat przedstawiany w popkulturze m.in. w serialach takich jak Rzym, Barbarzyńcy, czy grach np. Rome Total War.

Okres antyczny do tej pory jest inspiracją dla wielu artystów i dzieł kultury. Prawa i rozwiązania ukute w tamtym okresie wciąż są po części obecne w naszym systemie prawny. Zrozumienie przeszłości pozwoli lepiej odnaleźć się w teraźniejszości oraz budować lepszą przyszłość.

Podczas spotkania wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość dotknięcia i przyjrzenia się z bliska artefaktom z omawianej epoki.

Zapraszamy wszystkich już w tę środę o 14:40 na Wydział Politologii i Dziennikarstwa UMCS w Lublinie. Sala A.2.14.