Piknik charytatywny w Dubecznie

Racja na II Rodzinnym Festynie Charytatywnym w Dubecznie

Jednym z celów naszego Stowarzyszenia jest praca na rzecz społeczeństwa. Podejmujemy to za sprawą akcji charytatywnych, dzięki którym możemy pomóc tym, którzy pomocy potrzebują. Realizujemy to dzięki współpracy z lokalnymi stowarzyszeniami. Tym razem pomogliśmy Stowarzyszeniu Inicjatyw Lokalnych “Lepsza Przyszłość Gminy Hańsk” w przeprowadzeniu II Rodzinnego Festynu Charytatywnego, który odbył na Stadionie Sportowym im. M. Szelewickiego w Dubecznie.

W ten sposób zaangażowaliśmy się w zbiórkę środków finansowych na funkcjonowanie Włodawskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum. Naszym głównym zadaniem było przeprowadzenie aukcji charytatywnych, podczas których udało się zebrać łącznie aż ponad 10 tysięcy złotych. Marcin Szemraj przyjmował wpłaty od ich zwycięzców oraz wydawał wylicytowane przedmioty.

Wśród nich znalazła się m. in. koszulka z podpisami byłych reprezentantów Polski w piłce nożnej (za którą zapłacono ponad 3 tysiące złotych) oraz piłka tenisowa z autografem Igi Świątek. Zadaniem Dawida Błaszkiewicza było prezentowanie poszczególnych fantów. Dzięki temu potencjalni nabywcy mogli na bieżąco zapoznać się z ich wyglądem. Arkadiusz Plewik nadzorował punkt, w którym w dowolnym miejscu można było zapoznać się z dostępnymi przedmiotami oraz w odpowiednim momencie przekazywał je na scenę. Pomagał mu w tym Olgierd Dobrowolski, który zajął się również nagrywaniem ujęć do filmiku dokumentującego przebieg festynu.

Niektórzy z nas postanowili sami wziąć udział w aukcjach. Szczególnie aktywny w tym obszarze był Pan Tadeusz Szadkowski. Ponadto Adrianna Mucha i Tomasz Basa dzielili się swoimi zainteresowaniami, prezentując krosno rekonstrukcyjne oraz techniki walki bronią wykorzystywaną przez rekonstruktorów.

W programie wydarzenia znalazły się także występy artystyczne oraz mecz KS Hutnik Dubeczno vs. Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich.

Mamy nadzieję, że zebrane środki pomogą hospicjum, a my będziemy mogli wesprzeć społeczeństwo w innych akcjach tego rodzaju.