Konferencja na temat Praw Człowieka w Paryżu

Racja na konferencji o Prawach Człowieka w Paryżu

Przestrzeganie Praw Człowieka w wielu miejscach na świecie nie jest respektowane zbyt konsekwentnie. Jednym z takich miejsc jest Bliski Wschód. Dlatego postanowiliśmy wybrać się do Paryża, aby uczestniczyć na konferencji poświęconej wydarzeniom z tym związanym.

Działalność członków naszego stowarzyszenia to nie tylko organizowanie i udział w wydarzeniach odbywających się w Polsce, ale również tych za granicą. W pierwszy weekend lipca Olga Tsyhura, Dawid Błaszkiewicz i Marcin Szemraj wraz z grupą ponad 500 osób z naszego kraju wzięli udział w Międzynarodowym Kongresie Obrony Praw Człowieka i Wolności Iranu, który odbył się w Paryżu.

Manifestujący wyrazili swoją solidarność z prześladowanymi mieszkańcami Iranu, którzy od lat walczą o wolność słowa i zrzeszania się, uwolnienie więźniów politycznych oraz zatrzymanie egzekucji dokonywanych na obywatelach sprzeciwiających się władzy.

W czasie wolnym nasi przedstawiciele mieli okazję do podziwiania najbardziej znanych miejsc i zabytków takich jak wieża Eiffla, Pola Elizejskie, Łuk Triumfalny, Katedra Notre Dame czy Muzeum Historii Naturalnej.