Turniej debat oksfordzkich

Turniej Debat Oksfordzkich w Łowiczu – Nasza inicjatywa!

8 marca, w I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu odbył się I Łowicki Turniej Debat Oksfordzkich organizowany przez Stowarzyszenie Racja we współpracy z Młodzieżowa Rada Powiatu Łowickiego oraz Ruchem Nowej Szkoły.

Projekt zrealizowali nasi członkowie w osobie Jana Anyszewskiego, Prezesa Okręgu Centralnego oraz Oskara Kosendy. Całe wydarzenie miało na celu promocję dialogu między uczniami różnych szkół, tworzenie pola do dyskusji i możliwość zdrowej rywalizacji. Bardzo cieszymy się, że wydarzenie odbiło się takim zainteresowaniem wśród uczniów łowickich szkół.

W debatach zwyciężyło II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu, drugie miejsce zajęło Pijarskie Liceum Ogólnokształcące Królowej Pokoju w Łowiczu a trzecie i czwarte kolejno I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu oraz ZSP Nr 4 w Łowiczu „Ekonomik”.

Turniej okazał się ogromnym sukcesem. Nie chodzi jedynie o wspaniałe nagrody, które otrzymali uczestnicy, ale także o samą możliwość rywalizacji oraz kształtowania swoich umiejętności występowania publicznie, a także debatowania. Postanowiliśmy, że w niedługiej przyszłości ponownie pojawimy się w Łowiczu. Tym razem przeprowadzimy warsztaty dla zainteresowanych ze sztuki mówienia oraz prezentowania się przed publicznością. Szczegóły niebawem.

Dodatkowo przekonaliśmy się jaki potencjał drzemie w młodzieży. Szykujemy się do organizacji kolejnych turniejów w innych miejscowościach. Na horyzoncie pojawiają się również plany konkursów dla całych województw. Obserwujcie nas po więcej.

Z tego miejsca chcielibyśmy także podziękować naszym sponsorom, bez nich nie udałoby nam się skompletować nagród dla uczestników: Restauracji Da Grasso Na Poddaszu Restauracja&Kawiarnia, Biuro Rachunkowe “Expert” Wioletta Tosik oraz Łowickiemu Towarzystwu Przyjaciół Nauk. Nie można też zapomnieć o naszych gospodarzach, czyli I Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu. Liczymy na dalszą współpracę!