Za nami pierwsze spotkanie z książką

„Spotkanie z książką”, to nowy cykl eventów organizowanych przez nasze Stowarzyszenie. W piątek 28.04 został przeanalizowany „Tragizm polityki mocarstw”, autorstwa amerykańskiego politologa, profesora Uniwersytetu w Chicago Johna J. Mearsheimera.

Prelekcję poprowadził Olgierd Dobrowolski, który przybliżył teorię strukturalnego realizmu ofensywnego. Teoria ta tłumaczy zachowania mocarstw, powody dla których wszczynane są wojny oraz wiele innych aspektów międzynarodowej współpracy i współzawodnictwa. Będący autorskim dorobkiem J. Mearsheimera, realizm ofensywny jest nie tylko skutecznym instrumentem wyjaśniania przeszłości, lecz służy także lepszemu rozumieniu teraźniejszości oraz prognozowaniu przyszłości.

Po spotkaniu odbyła się dyskusja, podczas której wszyscy chętni mogli podzielić się swoimi refleksjami na temat książki i dopytać o nurtujące ich kwestie.

Dziękujemy za tak liczny udział i zapraszamy na kolejne nasze wydarzenia!

Fot. Kasia Szawłoga