Miłosz Szymański

Za Rubieżą. Spotkanie z Miłoszem Szymańskim UMCS 24.10.2023r.

Już we wtorek 24 października o godzinie 15:00 na wydzielę Politologii i Dziennikarstwa UMCS, zapraszamy Państwa na kolejne spotkanie z książką. Tym razem naszym gościem będzie Miłosz Szymański prowadzący podcast Za Rubieżą. Zaprezentowana na spotkaniu książka będzie dotyczyła sytuacji polityczno-społecznej w Mołdawii.

Kim jest Miłosz Szymański?

Miłosz Szymański jest publicystą, redaktorem twórcą podcastów Za Rubieżą oraz Lekcja Historii. Prawnik (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza 2012) i mechanik okrętowy (Akademia Morska w Szczecinie 2014). Oficer mechanik floty handlowej (2013 – 2017). Analityk IT (2017-2021). Od 2019 roku niezależny reporter. Publikował reportaże w „Nowej Europie Wschodniej”, „Magazynie Opinii Pismo”, „Tygodniku Polityka” i „Dużym Formacie”. Obecnie autor książki Kto zgasi światło? Opowieści z Mołdawii.

Przede wszystkim osoba o ciekawości do świata i z dużą wiedzą na tematy społeczne nie tylko Polski, ale również państw “za rubieżą”.

Na wtorkowym spotkaniu opowie nam trochę o swojej pierwszej dużej publikacji, którą jest wspomniana książka. Jak możemy o niej przeczytać:

Mołdawii świat nie szanuje, bo jej nie zna. Z niczym mu się nie kojarzy i niczego się po niej nie spodziewa. Mołdawia tymczasem powoli znika. Każdego dnia Mołdawianie gaszą światła w swoich domach i wyjeżdżają, szukając lepszego życia.

Zapraszamy Państwa do poznania Mołdawii. Jej specyfiki, społeczeństwa oraz aspektów politycznych. Mamy pewność, że zagłębienie się w tematykę oraz spotkanie specjalisty i fascynata pozwoli poszerzyć zakres wiedzy na ten temat, a także miło spędzić czas.